SOODUS PAKKUMINE:
Хочу продать квартиру. Ипотека можно ли продать квартиру быстро. Можно продать долю в квартире. В каком банке брать ипотеку. Стоит ли брать ипотеку сегодня. На какой срок брать ипотеку. Утепление стен своими руками. Быстрое утепление стен пенопластом своими руками. Технология утепления стен. Ремонт видеокарты ноутбука. Быстрый ремонт видеокарты своими руками. Сколько стоит ремонт видеокарты. В каком банке взять автокредит. Где выгоднее взять автокредит без проблем. Бесплатный сервер wow. Рейтинг серверов wow сайт. Сервера wow mangos. Чертежи самодельных станков. Скачать чертежи станков для холодной ковки. Сверлильный станок чертеж. Договор аренды квартиры. Стоимость аренды квартиры в Москве. Снять в аренду квартиру.

Paljud aknad ei ole tihedad, mille tagajärjeks on intensiivne õhuvahetus ja sellest tulenevalt ka suur energiatarve ning vähene mugavustase.

 

Aknad

Hoone soojuskadude vähendamisel annab suurima säakende ja uste tihendamine akenästu akende tihendamine. Selle abil on võimalik kokku hoida kuni 1 MWh energiat iga akna m² kohta aastas. Aknale kolmanda klaasi lisamisega saab vähendada ligikaudu kolmandiku akna soojuskaost, st 0,1 MWh akna m² kohta aastas. Uued aknad tulekski valida kas kolmekordse lihtklaasiga või kahekordse soojustpeegeldava eriklaasiga.

  • Tihendage pilud aknapiida ja -raami vahel. Akendel, mida te ei kavatse avada, võite pilud paberiribadega kinni kleepida. Avatavad aknad varustage poorkummist tihendusribadega.
  • Samuti tihendage rõduuste pilud.
  • Kui teie akende klaasid ei ole kindlalt raamides, kinnitage need kiti või silikoonmastiksiga.
  • Juhul kui tuul puhub läbi aknapiida ja seina vahelt, lõigake piida ja seina vaheline pilu seestpoolt lahti ning tihendage kas silikoonmastiksi või makrofleksiga.
  • Pange akende ette tihedad kardinad.

 

Uksedakende ja uste tihendamine uks

  • Korteriukse võib soojustada ja tihendada sooja polstri, kummitihenditega.
  • Laske tihendada maja välisuks ja varustage see sulguriga.

Samas ei tohi akende ja uste tihendamisega liiale minna, kuna enamikes majades puudub sundventilatsioon ning akende totaalne tihendamine viib ventilatsiooni alla lubatud miinimumi ning ruumide mikrokliima muutub elamiskõlbmatuks.

 

Uued aknad

Tingimusel, et uued aknad paigaldatakse tehnoloogiliselt õigesti, on võimalik vähendada akende kaudu hoonest väljuvat soojuskadu 35% võrra, toatemperatuur aga võib tõusta kuni nelja kraadi võrra. Seega tasub maja tasakaalustatud ja reguleeritud küttesüsteemi korral korteriakende väljavahetamine ennast juba nelja aastaga ära.

Eesti kliimas ei ole soovitav klaaspaketi U-arvu viia alla 1,2 W/m²K, kuna on oht, et klaaspaketi välispinnale võib tekkida kondensatsioon. Eriti suur on see oht niiskel perioodil sügisest kevadeni.

Kahe- ja kolmekordse klaasiga pakettaknad

Tavaliselt on aken komplekteeritud 2-kordse klaaspaketiga, millest sisemine klaas on selektiivklaas.Taolise akna soojapidavuse näitaja U väärtus on 1,4 W/m²K. Lisaks klaasi- ja gaasitüübile võib vaheliistu laiuse suurendamine klaaspaketi soojusisolatsiooni parandada kuni 10%. Kuid vaheliistu laiust ei saa piiramatult suurendada konvektsiooni tõttu, mis tekib õhuvahes pärast soojusliku efekti saavutamist. Vaheliistu piiriks on umbes 16–18 mm. Kui lisame klaaspaketti kolmanda klaasi, siis tekib ka teine õhuvahe ning saavutame veelgi madalama U -arvu.

 

Eriklaaside kasutamine

Kõige kasutatavam klaas soojusisolatsiooni parandamiseks ning madala energiakulu saavutamiseks on selektiivklaas.

Selektiivklaas sarnaneb väliselt tavalise klaasiga, mille üks pool on kaetud spetsiaalse läbipaistva madala emissiviteet-kattega (ingl k. lüh. Low-E). Selline kate on läbipaistev, väikese, peaaegu märkamatu värvitooniga ning mõjutab valguse läbilaskvust ja peegeldust minimaalselt. Selektiivklaasi kasutamine klaaspaketis vähendab soojuskadu akende kaudu kuni 30%. Klaasi pinnale kantud Low-E kate võimaldab ehitise siseruumidesse pääseda lühilainelisel kiirgusel (valgusel), kuid takistab küttesüsteemide tekitatud pika lainepikkusega soojuskiirguse kadu läbi akende.

Selektiivklaas asetatakse klaaspaketti siseklaasina nii, et kaetud pind jääb paketis sissepoole. Sellise asetuse puhul sisepinnad soojenevad, mis omakorda vähendab temperatuuri kõikumist ja kondensatsiooni, siseklaasi pinnalt ei õhku ebameeldivat külma. Mõningates klaaspaketi klaasikombinatsioonides on selektiivklaas välimiseks klaasiks, mis puhul U -väärtus ei muutu, kuid päikeseenergia läbivus väheneb kuni 4%.

Gaasitäide klaaside vahel

Akende U -väärtuse parandamiseks võivad selektiivklaasiga paketid sisaldada ka õhust raskemaid gaase nagu argoon või krüptoon. Tänaseks on enim kasutatavaks gaasiks argoon, oluliseks eeliseks argooni puhul on just hind. Kui klaaspaketis on õhu asemel argoongaas, on akna U -väärtus umbes 1,1 W/m²K .

 

Õhutuspilud

Ruumide ventileerimine on üsna aktuaalne teema, mis on tihti lahendatud akende sees asuvate tuulutusklappidega . Tuulutusklapiga aken kaotab mõnevõrra soojapidavuses.

Seda probleemi aitab lahendada mikroavanemine ehk tihendituulutus. Mikroavanemise korral avaneb aken tuulutusasendis kõigepealt ca 5 mm, tekitades lengi ja tiiva vahele prao. Mikroavamine realiseeritakse sulusega ja ta ei ole aknal nähtav. Loomulikult sõltub ventileeritava õhu hulk ruumis avatava aknaosa suurusest.

Mikroavanemise või siis tuulutusklapi kasutamine on mõeldud tasakaalurõhu loomiseks siseruumis. Korralik ruumide tuulutamine toimub ikkagi akna tuulutusasendis olles.

Balti Soojus Inspektor OÜ | Laki 14a, Tallinn | tel. 5344 2220, 6 558 401, 6 558 402 | info@bsi.ee Laen